_1490783119.jpg

Pompa enjektör arızaları

ilk olarak marşda bir kaç defa marş yaparak çalışıyorsa bu enjektörlerin tamir takım valf grubunun bozulması ile geri dönüşler de oluşan basınç kaybından dolayı geç çalışma arızasıdır.

Rolantide çalışırken sallantılı yada teklemeli çalışıyorsa buda bir enjektör problemidir.

Aşırı  siyah duman, yada rolanti esnasında çiğ yakıt dumanı bu genellikle beyaz olur ve gözleri yakar.

Yakıt pompalarından mazot sızdırması, yüksek basınç pompası zamanla oring tamir takımlarının aşınması ile cevresinden mazot kaçırır.

Delphi marka yakıt sistemini tercih edenler enjektörler bozuldugunda mutlaka yakıt pompası ve deposunuda kontrol ediniz.Pompalarda oluşan çapak nedeni ile bütün yakıt sisteminde çapak bulaşır ve servisler genelde komple siistei degiştirirler, daha düşük maliyet ile yapmak için depo temizlenir,pompa ve enjektörler tamir takımı degiştirilir mazot filtresi yenilenir ve araç tekrar normal hale döner,aksi taktirde aynı gün içerisinde veya sonrasında tekrardan sistemi bozabilir.

Araç kullanıcısnın dizel yakıt sistemine kullanımda arıza verme gibi bir durumu olamaz,yalnız araca chıp tunıng diger adı ile yazılım yükledigi takdirde bu sisteme arıza vermesine sebep olabilir.

Genel olarak dizel pompa enjektör üretici bir kaç firma bulunmaktadır,bunların en bilineni BOSCH ,DELPHİ,DENSO,SİEMENS VDO,CONTINENTAL pompa enjektör üretimi yaparak araç üreticilerine satmaktadırlar.

Bu markalar arasında en saglamı ilk piezzo enjektör geliştirerek siemens başarılı olması ile lakin yedek parça sıkıntısı yaşanmaktadır.
delphı,bosch gibi markalar genellikle orjinal yedek parça üreterek tamir edilebilir ürün sunmaktadır.

 

Hakkımızda

Enjektör Tamir Takımı Firmamız geniş ürün yelpazesi ile siz müşterilerine kalite öncelikli hizmet sunmaktadır.Mert Dizel Pompa Enjektör Ayar Servisi Kuruluş tarihinden Devamı

Adres

1201 (Eski 30.) Sokak Ticaret Han No:2/1 Ostim / Ankara

İletişim Bilgilerimiz

  1. Telefon: 0312 385 31 42
  2. Fax: #
  3. Gsm: 0532 284 96 22
  4. E-posta: info@mertdizel.com.tr